Пломби (лікування карієсу)

Кожна зміна пломби спричиняє розширення порожнини і, як наслідок, зменшення здорових зубних тканин. Щоб збільшити інтервал між «ремонтами», важливо раз на півроку відвідувати стоматолога. Не виключено, що просте вирівнювання (шліфування, полірування) поверхні у місці з’єднання зуба та пломби оберігає тканини від подальшого руйнування.

Вторинний карієс можна виявити і самостійно, але оцінити стан пломб, які не візуалізуються, зможе лише стоматолог City Smile.

Зазвичай, це відбувається при ретельному огляді за допомогою спеціального інструменту лікарем. Якщо ж зовнішніх ознак захворювання немає, але є занепокоєння, ниючий біль, або зуб став чутливим до холодного, гарячого та солодкого – робиться рентген.

За знімком визначається причина болю, і на ньому видно внутрішній осередок ураження зубної тканини. При діагностуванні глибокого карієсу потрібно терміново замінити пломбу. Чим швидше провести лікування – тим менший відсоток зуба зруйнується, бактерії не проникнуть далі та не викличуть пульпіт.

Керамічна реставрація рекомендується як ефективна профілактика вторинного карієсу – зазвичай під керамікою не відбуваються руйнівні процеси. У випадках, коли втрачено більшу частину зубної тканини, використовуються керамічні вкладки – з їх допомогою ідеально відновлюється анатомічна форма зуба.

Профілактика вторинного карієсу включає наступні заходи: щоденне чищення зубів; контроль мікротріщин; регулярні огляди; своєчасне лікування зубів та захворювань ясен.